بایگانی خرداد ۱۳۹۲ :: پاک‌نوشته >

پاک‌نوشته

فصل دهم: حسرت پنهان‌شده ...

پاک‌نوشته

فصل دهم: حسرت پنهان‌شده ...

آخرین مطالب
logo-samandehi

۵ مطلب در خرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

در تیره شب هجر تو جانم به لب آمد
وقت است که همچون مه تابان به درآیی
سال هاست منتظریم این ندا را بشنویم...

الا یا اهل العالم انا المهدی
باور کنیم که شهادت یک حادثه نیست یک فرهنگ است

خدایا اگر دستبند تجمل نمی بست دست کمانگیر ما را

نمی کرد پیدا از آن سوی کهکشان، تیر ما را

ولی خسته بودیم و یاران همدل، به نانی گرفتند شمشیر ما را

ولی خسته بودیم و می برد طوفان، تمام شکوه اساطیر ما را

طلا را چه مس کرد دیگر ندانم، چه خاصیتی بود اکسیر ما را

هر روز طبق علاقه شخصیم اخبار مربوط به فناوری اطلاعات و پیشرفت علوم در این زمینه، به خصوص موبایل و تبلت و وسایلی از این دست را می خوانم و دنبال می کنم و روزی نیست که خبری از پیشرفت شرکتهای بزرگ فعال در این زمینه را نبینم و جدا بعضی اوقات خودم هم تعجب می کنم که چگونه از دو سه سال پیش تا حالا اینقدر گجت های جورواجور تولید و عرضه شده و به فروش رسیده است.

اما مطلبی را که چند روز پیش حین خواندن این اخبار به ذهنم رسید این بود که بشریت برای پاسخ به کدامیک از نیازهای خود در این زمینه در حال حرکت است؟

حقیقتا هر چی فکر کردم به چیزی جز حرص نرسیدم. بله به نظرم وسایلی چون موبایل و تبلت واقعا اینقدرها هم که الان با آنها در زندگی درگیر شدیم مورد نیاز ما نیست. اینکه بشر نامحدود را بسیار دوست دارد شکی در آن نیست اما می بینم که به صورت واهی دارد به سمت نامحدودی می رود که چندان نقش موثری در زندگی او ندارد و اینجاست که یاد آن جمله می افتم که خدا در قرآن می فرماید آن ها چیزی را می پرستند که هیچ نفعی برایشان در آن نیست. اکنون هم بشر به سمت لاینتاهی می رود که از دیدگاه دین ما نفعی در آن نیست و از همه دردناکتر اینکه ما مذهبی ها هم گاهی گرفتار آن هستیم و توجه نداریم، که در این زمینه نیز مطلبی خواهم نوشت انشاالله.

والعاقبة للمتقین...