بایگانی خرداد ۱۳۹۵ :: پاک‌نوشته >

پاک‌نوشته

فصل دهم: حسرت پنهان‌شده ...

پاک‌نوشته

فصل دهم: حسرت پنهان‌شده ...

آخرین مطالب
logo-samandehi

۳ مطلب در خرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

امروز تو روستا بازرس داشتیم، واقعا سرمون شلوغ شد. دکتر خدیوی اومده بودن. زیج حیاتی روستا رو آوردیم؛ شاخص‌های بهداشتی را محاسبه کرده بودیم اما بررسی و تحلیل نکرده بودیم. از حق هم نگذریم بلد نبودیم اینکارو! با حضور استاد شاخص های مختلف را دیدیم. چیزی که خیلی به چشمم اومد "شاخص باروری کلی" بود که توی اون روستا عدد 1.18 بود! این یعنی تا 20-30 سال دیگه اون روستا اغلب آدماش بازنشسته اند و جوانان زیادی نخواهند داشت. برای اینکه جمعیت ثابت باشه اما جوانی و پویایی خودش را از دست نده عدد 2.1 را پیشنهاد دادند. تمام مشکلات که تو کشور داریم به جای خودش. باید دو یا سه دهه آینده منتظر یه فاجعه جمعیتی باشیم.


+پ.ن1: احساس می کنم هیچکس اونجور که باید به فکر نیست...

+پ.ن2: می دونم از دست مردم مستقیما کاری برنمیاد. مشکل از مردم ما نیست. مشکل چیز دیگه‌س.

+ هرکسی توی زندگیش آرزوهایی داره. امروز یکی از آرزوهای بزرگ زندگیم برآورده شد. 


+ الان بخش پزشکی اجتماعی هستم. باید هر روز برم روستا. بخش جالبی هست، دو نفر دانشجو در یک خانه بهداشت همراه با دو مراقب سلامت. استاد نداره! باید خودمون بریم اونجا چیز یاد بگیریم برای خودمون!


+ محسن چاووشی آلبوم جدید داده. "امیر بی‌گزند" از اونجایی که علاقه وافری به حضرت مولانا دارم خیلی از آهنگ های آلبوم برام جالبن. (خواهشا آلبوم رو بخرید و گوش کنید. قیمتش اندازه یه بسته چیپسه!) یکی از آهنگاش رو می ذارم آهنگ زمینه وبلاگ.


+ ماه رمضون امسال متفاوته...

هفته قبل آبله گرفته بودم! تمام علایم آبله را داشتم اما خودم باور نکردم که گرفتم، چون نمی خواستم تو اون وضعیت بیمار باشم! در کتب نوشته اند که آبله بیماری هست که خودش خوب میشود، اما یه سری مشکلات ایجاد می کند مثل: سکل عصبی، زخم های وسیع پوستی، مرگ ناگهانی! یکی از عوامل خطر در ایجاد این مشکلات سن بالاتر از 13 سال است. من به شدت این عامل خطر را داشتم چون خیلی وقته سنم از 13 گذشته!

باید گفت لطف خدا بود تو این سن آبله گرفتم و چیزی از اون مشکلات پیش نیومد...

سوال دیگری که هست اینه که من از چه کسی آبله گرفتم و جواب اینه که یکی از بیماران مراجعه کننده به اورژانس، وقتی که من کشیک بودم آبله بسیار شدیدی داشت و من از ایشون گرفتم. اورژانس مزخرف ترین جای دنیاس. چه برای بیمار چه برای پزشک و پرستار و...

تشکر از کسی که این چند روزی که بیمار بودم حسابی بهم رسیدگی کرد و من زود خوب شدم.


پ.ن:
+ باور نداشتم آبله گرفتم چون واقعا برای سن خودم منتظر بیماری بسیار سختی بودم.
+ آبله درمان ندارد پس عملا چیزی از دست ندادم بخاطر تاخیر در تشخیص.
+ تو پزشکی هیچوقت دو، دوتا چهارتا نمیشه.