دراکولا :: پاک‌نوشته >

پاک‌نوشته

فصل دهم: حسرت پنهان‌شده ...

پاک‌نوشته

فصل دهم: حسرت پنهان‌شده ...

آخرین مطالب
logo-samandehi

کریستوفر لی بازیگر نقش های دراکولا مُرد! البته من هیچکدوم از فیلم های دراکولا را ندیدم ولی خب این آدم بازیگر نقش سارومان توی سه گانه هابیت و سه گانه ارباب حلقه ها بود حالا اینا اصلا مهم نیست. فیلم ارباب حلقه ها تنها فیلم خارجی هست که سه بار دیدم و اگر فرصت دیگری هم باشه حاضرم به صورت سریال هابیت و ارباب حلقه ها دوباره ببینم، البته این هم مهم نیست مسلما! کل حرفی باید بگم اینه که جایی خوندم این آقا کریستوفرِ پیر، همیشه در طول زندگانی ش ناراحت بوده که چرا همه اون را به خاطر نقش منفی دراکولا می شناسن خب معلومه وقتی یه نقش خشن را نه یکبار بلکه چند بار بازی می کنی انتظاری غیر از این نمی توان داشت. باید مثه اکبر عبدی باشی همه جور نقش مثبت و منفی، جدی و طنز بازی کرده و هرکسی یه چیزی که دوست داره ازش به یاد داره!!!

یکم هم درباره دراکولا بگم که این آقا اسمش کنت دراکولا بوده. اینجوری که من فهمیدم زمان های دور در رومانی زندگی می کرده. مردم اون ناحیه به عنوان قهرمان می شناسنش چون جلو حمله عثمانی ها مقاومت کرده بوده حسابی. اما یه بدی کوچیکی که داشته اگه کسی مخالفش بوده خونشو تو شیشه می کرده یعنی خلاصه فجیع اینا را می کشته!  این کاراش هم باعث شده که یه نویسنده خیال پردازی اومده داستان اغراق آمیز کذایی را درباره این بیچاره ی دست از دنیا کوتاه نوشته دیگه اینم بالاخره نوعی حکومت داری هست شاید نشه ایراد گرفت. الانم هستن کسایی که همینطور حکومت می کنن. شاید کسی را نکشن اما اینقدر بهت میگن تازه به دوران رسیده، از جای محدود تغذیه شونده، اصلا برو جهنم و حرف های زشت و تحقیرهای دیگه که تفاوتی با کشتن نداره. بگذریم...

خوب کریستوفرِ مرحوم، در فیلم ارباب حلقه ها هم یادته تو اون نبرد اپوکالیپس گونه اومدی به جای همراهی با نیروهای خیر خودتو با کله انداختی تو چاه اون سایرون پلید. هرچند نویسنده داستان اینجوری خواسته اما کارت خیلی زشت بود به خصوص اونجایی که داشتی بدبخت گاندولف را کتک می زدی! اصلا از دستت ناراحت شدم. ناگفته هم نماند اینقدر خب بود که گاندولف اومد جاتو گرفت.

در آخرین بحث هم باید بگم که دستت درد نکنه این نقشا را بازی کردی با اینکه نمی دونم چرا و چطور فیلم هایی به این گرونی را ما راحت و مفت مسلم از این و اون می گیریم و می بینیم بدون ریالی پول.


پ.ن: Post-exam mania !!!