غدد :: پاک‌نوشته >

پاک‌نوشته

فصل دهم: حسرت پنهان‌شده ...

پاک‌نوشته

فصل دهم: حسرت پنهان‌شده ...

آخرین مطالب
logo-samandehi

از فردا 93/9/9 ما و گروه دیگری از دوستان، خودمان را به بخش غدد بیمارستان الزهرا معرفی می کنیم. هنوز استاد ما برای غدد مشخص نیست! امیدوارم بتوانیم این راند پایانی را به خوبی بگذرانیم!!!


ادامه نوشت اول 93/9/9:

امروز صبح که روز اول بخش هم بود، از فرط خستگی یک ساعت دیرتر از وقت مقرر بیدار شدم! با دستپاچگی و عجله زنگ زدم بخش غدد هماهنگ کردم که دیر میام و تمام نگرانی ام هم این بود که مبادا بعد از استاد وارد بخش بشم. با بدبختی خودم را رسوندم بیمارستان. در کمال ناباوری دیدم که فقط یک مریض داریم که اون هم دوستان دیده و مدیریت کرده بودند. بعد رفتیم درمانگاه غدد. یک وضعیت نابسامانی داشت. اصلا نمی فهمیدیم که باید چیکار کنیم. ساعت حدودا ده صبح هم آف شدیم و من رفتم بخش نفرولوژی که خانم دکتر صیرفیان را ببینم و عملا امروز ما به جای غدد بیشتر نفرولوژی و روش خواندن نمونه سدیمان یاد گرفتیم!!!

نمی دونم! با این تاخیر بی بدیل صبحم و وضعیت بغرنج ما در درمانگاه، احساس خوبی به راندهای غدد ندارم.


ادامه نوشت دوم 93/9/10 :

امروز واقعا بد بود. اصلا هیچ آموزش مشخصی برای ما در این بخش در نظر نگرفته اند! وظیفه و کار ما معلوم نیست که چیست! تصمیم گرفتم دیگه اصلا به غدد فکر نکنم، حتی اگر شد راندها را هم نرم و بشینم درس های قبل را که خوب نرسیدم وقت بگذارم بخوانم!

همیشه انتقاد صریح من به آموزش پزشکی در دانشگاه های بزرگ این بوده که به چه دلیل عقلی یا حتی نقلی دانشجویان پزشکی را به بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی ریفرال می فرستند تا بیماری های نادر و بعضا بسیار پیچیده ببینند اما از تشخیص و مدیریت بیماری های اورژانس و شایع تر باز بمانند و یاد نگیرند. مثلا در همین بخش غدد، سندروم کوشینگ واقعا نادره اونوقت ما باید این بیماری را یاد بگیریم در صورتی که دیابت و بیماری های تیروئید را اصلا یاد نگرفته باشیم؟!

خب ما را بفرستید بیمارستان های کوچکتر یا فقط در درمانگاه مریض ویزیت کنیم. این بخش ها ذره ای به درد نمی خورد!!!


ادامه نوشت سوم 93/9/17:

از دیروز اتند ما توی بخش عوض شد! یکم شرایط تغییر کرده و ما داریم بالاخره یه چیزایی را یاد می گیریم. کاش شرایط خوبِ خوب پیش بره!!!


ادامه نوشت آخر 93/9/24:

امروز بخش غدد و درپی آن کلا راندهای داخلی به پایان آمد.


پایان...